Wolne Wybory – Obywatelskie zaangażowanie

„Mam prośbę do Was. Musicie obronić polski rozwój i demokrację. Reformowanie kraju jest trudne i kosztuje. W tej zawierusze wybory wygrali tacy, a nie inni. To był wypadek przy pracy.” – Lech Wałęsa 2.09.2018 Warszawa na konferencji dotyczącej praworządności

Dzisiaj w Warszawie odbyło się spotkanie z Komitetem Obywatelskim przy Lechu Wałęsie.

Wielkie i zasłużone dla Polski nazwiska, świetnie wystąpienie Lecha Wałęsy.

Apel Prezydenta Wałęsy

Szanowni Państwo,
Zwracam się do przedstawicielek i przedstawicieli demokratycznych ugrupowań społecznych i politycznych, organizacji pozarządowych, związków i grup obywatelskich.
Jestem zaniepokojony stanem demokracji w Polsce, naruszaniem Konstytucji, niweczeniem zasady trójpodziału władzy, radykalnymi i niepokojącymi zmianami prawa wyborczego, w tym zmianą reguł potwierdzania ważności wyborów.
Z tych względów powołałem Komitet Obywatelski. Najpoważniejsze autorytety nie są jednak w stanie same zorganizować i uruchomić aktywności obywatelskiej w celu zapewnienia rzetelności wyborów poprzez masowy udział w obwodowych komisjach wyborczych. Tam bowiem, na najniższym szczeblu lokalnym, obywatele oddają głosy, tam są one liczone i wpisywane w protokoły wyborcze. Tam musimy być obecni, aby nie dać możliwości zmanipulowania aktu głosowania i ustalenia wyników wyborów. Odnosi się to do wszystkich najbliższych wyborów, od samorządowych przez wybory posłów do parlamentu europejskiego, Sejmu, Senatu, aż po wybory prezydenckie.
Udzieliłem w tej sprawie patronatu Wolontariuszom Wolnych Wyborów, będę wspierał wszelkie działania partii i organizacji społecznych.
Zapraszam wszystkich do udziału w tych przedsięwzięciach.
Nie możemy pozwolić, aby ukradziono nam demokrację!

Lech Wałęsa

 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

©2020 Nowoczesna.org

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?